Cosmoprof 2022 – dla uczestników misji konferencje i spotkania B2B przygotowywane przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech CAPI

Zdając sobie sprawę, że rynek włoski nie jest priorytetowym dla polskich eksporterów kosmetyków, Polska Izba Biznesowa we Włoszech odpowiedzialna za dwie konferencje mające wspomagać naszych przedsiębiorców na tym rynku i spotkania B2B zadała pytanie eksporterom zrzeszonym w Polskim Związku Przemysłu Kosmetycznego, co ich zdaniem byłoby najciekawsze jeśli chodzi o wizyty studyjne.

Na bazie ich odpowiedzi  PIBW CAPI przygotowała dwie konferencje:

– w przeddzień targów tu więcej informacji o tym wydarzeniu:

Konferencja w ramach promocji branży kosmetyki na targach Cosmoprof Bologna – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

– już na samych targach w dniu 29 kwietnia na Polskim Stoisku Narodowym, za którego przygotowanie odpowiadała firma BERM, zarządzana przez Żanetę Berus, wspomagana przez Agatę Kijowską.

Ta druga konferencja, roboczo zatytułowana Warunki sprzedaży kosmetyków na rynku włoskim – to trzeba wiedziećcieszyła się dużym zainteresowaniem polskich firm. Wydarzenie otworzyła i moderowała Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI

Nasza Izba powstała aby wspierać polskie firmy w ich wejściu na rynek włoski, często określany jako dojrzały i trudny. Oczywiście taki jest, ale poprzez odpowiednie wsparcie w wyszukiwaniu kontaktów z naszej strony i Państwa chęć dostosowania się do jego potrzeb i przyzwyczajeń możemy znaleźć na nim miejsce. Dzisiejsza konferencja pozwoli na lepsze zapoznanie się z włoskim rynkiem kosmetycznym – powiedziała Ewa Trzcińska, otwierając konferencję i zapraszając do aktywnego w niej uczestniczenia i zadawania pytań

O tym jak można sprzedawać na rynku włoskim respektując włoskie prawo, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów VAT mówił Fulvio Portinari z BFT Tax&Legal. Wielu uczestników miało konkretne pytania, na które prelegent jasno i wyczerpująco odpowiadał, a na koniec dostał głośne brawa.

Adwokat Zuzanna Brocka, BFT Tax&Legal przybliżyła prawne aspekty działalności gospodarczej we Włoszech, w tym umowy agencyjnej, która we Włoszech jest bardzo powszechnym sposobem współpracy firmy z jej przedstawicielem handlowym. Tu również uczestnicy konferencji mieli sporo pytań i spostrzeżeń.

O Współczesnej kobiecie we Włoszech – wizerunek a rzeczywistośćmówiła, wspierając się bardzo interesującymi slajdami Kamila Wierzbicka ze Studio Flaminio. Jak wielowymiarowe jest postrzeganie włoskiej kobiety przez nią samą, ale i społeczeństwo, jak to się zmienia w ostatnich latach mogli się przekonać licznie zgromadzeni polscy producenci kosmetyków.

Zainteresowanym Polska Izba Biznesowa we Włoszech może przesłać prezentacje gości, po wcześniejszym zapytaniu na  info@capiplit.eu

Na stoisku narodowym swoje wystąpienie dzień wcześniej miała Blanka Chmurzyńska -Brown z Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego (o tym wydarzeniu w osobnym materiale) a 1 maja do polskich specjalistów od marketingu swoje wystąpienie miała dr Anna Oborska z Polskiego Stowarzyszenia Przemysłu Kosmetycznego i Detergentowego (również i o tym wydarzeniu w osobnym materiale).