COSMOFARMA i EXPOSANITA’ w Bolonii z udziałem polskiej firmy ANTAR, wspieranej przez naszą Izbę

Od 17 do 19 kwietnia po raz 23. odbędą się targi EXPOSANITA’, skupiające branżę zdrowotną. Z całego świata zjadą się do Bolonii tak wystawcy jak i zwiedzający z całego świata. Tegoroczna impreza odbywa się w połączeniu z wystawą Cosmofarma (od 19 do 21 kwietnia). Poprzednia edycja zgromadziła ponad 500 wystawców, których odwiedziło 45.000 zwiedzających. Organizator zaplanował także ponad 200 konferencji i spotkań. Nasza Polska Izba Biznesowa we Włoszech będzie uczestniczyła w tym wydarzeniu, między innymi wspierając polskiego wystawcę.

– Sektor związany z branżą medyczną rozwija się bardzo dynamicznie. Każdy rok przynosi nowe rozwiązania technologiczne, a organizowane podczas eventu wydarzenia stają się źródłem wiedzy – oceniła Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI

Motto tegorocznej edycji – “Dbamy o tych, których leczymy” – odzwierciedla zaangażowanie we włoską opiekę zdrowotną, które charakteryzuje to wydarzenie od ponad 40 lat. To hasło oddaje także poczucie pilnej potrzeby ochrony tych, którzy pracują we włoskiej służbie zdrowia: jej profesjonalistów. W trakcie targów odbędzie się wiele spotkań poświęconych reformie służby zdrowia, wzmocnieniu sieci opieki, procesowi cyfryzacji i innowacjom technologicznym.

Na konferencji prasowej zapowiadającej targi Antonio Bruzzone, CEO BolognaFiere Group powiedział:

– Cosmofarma i Exposanità to bardzo ważne wydarzenia dla BolognaFiere Group, możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy krajowym liderem w wydarzeniach wystawienniczych poświęconych światu wszechstronnej opieki zdrowotnej. Branża urządzeń, produktów i technologii medycznych służących szpitalom, RSA i opiece domowej stale się rozwija, ponieważ po pandemii dobrze zrozumieliśmy, jak ważna i cenna jest nie tylko profilaktyka, ale także wsparcie dla osób słabych, starszych i niepełnosprawnych. Dlatego chcę podziękować ponad 75 stowarzyszeniom branżowym, które sprawiają, że odbywające się co dwa lata wydarzenie Exposanità jest krajowym i międzynarodowym punktem odniesienia.

Andrea Fortuna, Partner PwC Italy, Healthcare Pharmaceuticals & Life Sciences Leader przedstawił podsumowanie wyników badania Hopes and Fears Global Workforce przeprowadzonego przez PwC w celu przeanalizowania opinii prawie 54 000 osób pracujących w 46 krajach:

Spośród nich ponad 5 000 specjalistów w sektorze opieki zdrowotnej wydaje się odczuwać większą presję, ponieważ są poddawani większemu obciążeniu pracą, co jest zjawiskiem przypisywanym głównie brakowi zasobów. Zaskakujące jest to, że specjaliści w tym sektorze, zwłaszcza Włosi, są mniej przygotowani do radzenia sobie z innowacjami technologicznymi i ich wpływem na ich pracę. Pojawia się potrzeba nowych umiejętności technicznych, mimo że umiejętności miękkie są postrzegane jako bardziej istotne dla ich rozwoju zawodowego. Badanie pokazuje, że aby odpowiedzieć na zmieniające się potrzeby sektora opieki zdrowotnej, konieczne jest inwestowanie w kapitał ludzki, a w szczególności w umiejętności technologiczne i cyfrowe.

Jednym z polskich przedstawicieli na odbywających się co dwa latach targach EXPOSANITA‘ będzie firma ANTAR, producent i dystrybutor sprzętu medycznego. Wśród oferowanych wyrobów znajdziemy stabilizatory, ortezy, pasy lędźwiowe, poduszki ortopedyczne, chodziki, balkoniki, wózki inwalidzkie.

Na bolońskie targi jedziemy z przekonaniem, że nasze produkty są bardzo konkurencyjne zarówno, jeśli chodzi o jakość jak i ceny. Targi te pozwolą nam spotkać się z dotychczasowymi partnerami, ale oczywiście liczymy na podbicie kolejnych rynków zagranicznych – powiedziała nam na dwa tygodnie przed targami Iga Czyżakowska, export manager w firmie ANTAR.

W ofercie firmy, która w bolońskich targach uczestniczy po raz pierwszy, są też produkty z linii BIAŁO-CZERWONEJ. Jest to seria nowoczesnych wyrobów polskiej produkcji.

– Naszą przewagą nad konkurentami jest z pewnością jakość naszych wyrobów, ich nowoczesny design, szerokość asortymentu, ale również doświadczenie w pracy tak na rynku krajowym, jak i rynkach zagranicznych. Bardzo ważnym atutem jest wieloletnia praca w środowisku międzynarodowym. Oprócz szerokiej gamy produktów sprzedawanych pod marką ANTAR, firma nasza jest równieżjest wyłącznym importerem wyrobów uznanych na świecie producentów, jak np. amerykańskiej firmy OPPO Medical Corp.(stabilizatory medyczne) oraz Karma (wózki inwalidzkie) – dodał właściciel firmy Andrzej Tarnkowski

Firma Antar jest powiązana z Farmedica, zajmującą się dystrybucją sprzętu szpitalnego – opatrunków, lekkich gipsów syntetycznych, testów do kontroli procesu sterylizacji, produktów do aseptyki pola operacyjnego.

ANTAR Sp. J. to polska firma o międzynarodowym zasięgu, która sprzedaje produkty do rehabilitacji klientom w około 30 krajach. Siedziba firmy znajduje się w Warszawie, jej fabryka w Szydłowcu. Antar posiada również spółki powiązane w Niemczech, Czechach, Słowacji oraz Białorusi.

Firma ANTAR zaprasza zainteresowanych do kontaktu w Bolonii w dniach od 17 do 19 kwietnia na stoisku C45 w pawilonie 21.