Zespół

Ewa Trzcińska

Współzałożycielka i prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech z siedzibą w Bolonii.

Urodzona w Warszawie, absolwentka Instytutu Dziennikarstwa na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Ma ponad 25 letnie doświadczenie w promowaniu działalności gospodarczej na rzecz Polski i Włoch, organizacji wystąpień targowych i innych eventów. Dziennikarka i tłumaczka.

Znajomość języków: włoski, angielski, rosyjski, język ojczysty – polski

 mail: et@capiplit.eu

Agnieszka Barbara Gorzkowska

Współzałożycielka i wiceprezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech z siedzibą w Bolonii

Przedstawiciel na Włochy prestiżowej polskiej firmy w branży Bridal.

Urodzona w Warszawie, absolwentka Filologii Włoskiej na Uniwersytecie Warszawskim, specjalizacja tłumaczeń i korespondencji międzynarodowej na ISIT w Como.

Od lat zaangażowana aktywnie na rzecz Polonii włoskiej poprzez działalność redakcyjną na portalu informacyjnym Polacy we Włoszech oraz w Stowarzyszeniu Pro Polonia (współzałożycielka i redaktor w latach 2012-2021). Od 2020 promuje działalność gospodarczą na rzecz obu krajów jako Wiceprezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI.

Znajomość języków: włoski, angielski, francuski, język ojczysty – polski

mail: ag@capiplit.eu

Dominika Agnieszka Grzebyk

Współzałożycielka i skarbnik-sekretarz Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech z siedzibą w Bolonii

Senior Expert Business Development

Specjalista d/s rozwoju biznesu miᶒdzynarodowego

Urodzona w Krakowie, absolwentka magna cum laude Uniwersytetu w Padwie na wydziale miᶒdzynarodowym ze specjalizacją w prawie, ekonomii i polityce Unii Europejskiej oraz Uniwersytetu w Trieście, gdzie uzyskała dyplom Master in International Business.

Od ponad 20 lat pracuje jako doradca do spraw zarządzania I organizacji oraz opracowuje strategie rozwoju biznesu na rynkach miᶒdzynarodowych. Ponadto posiada doświadczenie w zakresie restrukturyzacji firm.

Jest Prezesem Stowarzyszenia Interkulturowego “Sinergia” oraz organizatorem miᶒdzynarodowych wydarzeń kulturowych w Wenecji Euganejskiej we Włoszech.

Włada biegle włoskim, angielskim i rosyjskim oraz komunikatywnie francuskim.

mail: dg@capiplit.eu