Przedstawicielki naszej Izby na przedświątecznym spotkaniu Polonii z mediolańskiego okręgu konsularnego z Konsulem Generalnym RP Anną Golec-Mastroianni

15 grudnia 2023 w pięknej siedzibie Konsulatu Generalnego RP w Mediolanie przy via Monte Rosa 6 odbyło się przedświąteczne spotkanie Polonii z mediolańskiego okręgu konsularnego z Konsulem Generalnym RP Anną Golec-Mastroianni.

Konsul Generalny RP w Mediolanie bardzo ciepło powitała przybyłych gości, polonijne środowiska kultury i sztuki, przedstawicieli szkół i stowarzyszeń polonijnych. Poinformowała również zgromadzonych o podpisaniu listu o współpracy pomiędzy Mediolanem a Krakowem, które tym samym można nazywać miastami bliźniaczymi. Konsul odczytała list od władz Krakowa, a przedstawicielka władz Mediolanu osobiście potwierdziła Gemelaggio. Nawiązując do tej współpracy i synergii obu miast, Cracow Singers i Fabio Bonizzoni wspólnie zaprezentowali staropolskie kolędy, dostarczając wielu wzruszeń zgromadzonym na sali.

Spotkanie było okazją do podzielenia się opłatkiem i złożenia życzeń świąteczno- noworocznych. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele Polonii nie tylko z Mediolanu, ale także z okolicznych miast i regionów, którzy na co dzień aktywnie działają na rzecz Polaków mieszkających we Włoszech. W uroczystości udział wzięły z ramienia Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech Ewa Trzcińska i Agnieszka B. Gorzkowska. Obecny był również m.in. Konsul Honorowy RP w Bolonii, Pasquale Laurenzano. Licznie reprezentowane były również Leonesse Polacche – Polish Women Network in Milan – grupa Polek aktywnie działających w Mediolanie.

Zdjęcia: Sara Jaworska, Marek Sirocki, Agnieszka B. Gorzkowska