Polska Izba Biznesowa we Włoszech wspiera polskie firmy na Cosmoprof Bologna 2024: pomożemy znaleźć partnera w Italii, zapewnimy profesjonalne tłumaczki i hostessy, pomożemy w bieżących problemach

Polska Izba Biznesowa we Włoszech z siedzibą w Bolonii zaprasza do współpracy podczas Cosmoprof Bologna 2024 i innych targów czy misji.  Nasza Izba wielokrotnie już udowodniła, że potrafimy skutecznie wesprzeć polskie firmy na rynku włoskim.

Na Cosmoprof 2022 w Bolonii PIBW CAPI przygotowaliśmy dla polskich uczestników misji specjalną konferencję pokazującą w sposób praktyczny jak można wejść na rynek włoski, a drugiego dnia targów- zaprosiliśmy specjalistów na polskie stoisko, aby przedstawili rozwiązania dla polskich firm, które chcą np. rozpocząć sprzedaż na rynku włoskim i poznać mechanizmy tego rynku

Polska branża kosmetyczna przez wiele lat budowała swoją markę. My chcemy wspierać polskich producentów w jak najlepszym wejściu na rynek włoski, chcemy być swoistym parasolem ochronnym wykorzystując nasze doświadczenie. Mamy sprawdzone kontakty tak w branży, jak i wśród prawników czy praktyków od spraw podatkowych. Mamy wśród naszych członków tłumaczki z doświadczeniem targowym. Jesteśmy w stanie wesprzeć polskie firmy. Zapraszamy do kontaktu – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI     

Pronti. Partenza. Fiera! Polski dzień na targach Levante w Bari – Polacy we Włoszech – wiadomości online (polacywewloszech.com)

PIBW skupia tak środowisko biznesowe jak i kulturalne Polaków i Włochów, którzy razem chcą współpracować na wielu polach. Dzięki staraniom Izby Polska po raz pierwszy zaprezentowała się na historycznych, prestiżowych targach Levante w Bari, które w 2020 roku odbyły się po raz 84.

Przy tej okazji Polska zaprezentowała się jako nowoczesny kraj, dzięki staraniom PWIB CAPI doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy Bari – Lublin.

Podpisanie listu intencyjnego z miastem Bari (Włochy) / lublin.eu – oficjalny portal miasta Lublin

 PWIB CAPI to też partner wielu międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji, co daje nam możliwość  większej synergii przy wspieraniu tak naszych członków jak i organizacji eventów. Coraz częściej jesteśmy zapraszani jako ekspert, co też daje wyraźne korzyści naszym członkom.

Webinar “Benvenuto in Italia” SantanderTrade.com i e-commerce – czyli handel zagraniczny w nowej rzeczywistości – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

Współpracujemy z organizacjami rządowymi, z Ministerstwem Rozwoju i Technologii i innymi wspierając ich w organizacji misji gospodarczych, organizacji stoiska narodowego na targach włoskich, jak choćby na targach EIMA 2021 w Bolonii, Si Sposa 2022 w Mediolanie czy nadchodzących targach Cosmoprof Bologna 2022 .

Siedziba Izby – przy Konsulacie Honorowym RP w Bolonii dodatkowo wzmacnia nasze kontakty na poziomie instytucjonalnym. Zarząd Izby składa się z osób o wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu relacji polsko-włoskich na każdej płaszczyźnie. Jest nam bliska idee wspierania biznesu, ale i kultury, oświaty czy w kontaktach z mediami. Jesteśmy praktykami, jeśli chodzi o organizację targów, misji gospodarczych czy spotkań B2B.   

Polska Izba Biznesowa we Włoszech na konferencji Comarch Digital innovation Days – Polacy we Włoszech – wiadomości online (polacywewloszech.com)

Zapraszamy wszystkich chcących wejść na rynek włoski do kontaktu.