Polska Izba Biznesowa we Włoszech partnerem w realizacji programów na terenie Włoch i Polski

Polska Izba Biznesowa we Włoszech skupia środowisko biznesowe ale i kulturalne Polaków i Włochów, którzy razem chcą współpracować na wielu polach. Dzięki staraniom Izby Polska po raz pierwszy zaprezentowała się na historycznych, prestiżowych targach Levante w Bari, które w 2020 roku odbyły się po raz 84.

Przy tej okazji Polska zaprezentowała się jako nowoczesny kraj, ale dzięki staraniom PWIB CAPI doszło do podpisania listu intencyjnego o współpracy Bari – Lublin. Link

PWIB CAPI to też partner wielu międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji, co daje nam możliwość  większej synergii przy wspieraniu tak naszych członków jak i organizacji eventów. Coraz częściej Izba jest zapraszana jako zespół ekspertów na terenie Włoch, co też daje wyraźne korzyści naszym członkom.

Webinar “Benvenuto in Italia” SantanderTrade.com i e-commerce – czyli handel zagraniczny w nowej rzeczywistości – Polska Izba Biznesowa we Włoszech (capiplit.eu)

Siedziba Izby – przy Konsulacie Honorowym RP w Bolonii dodatkowo wzmacnia nasze kontakty na poziomie instytucjonalnym. Zarząd Izby składa się z osób o wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu relacji polsko-włoskich na każdej płaszczyźnie. Jest nam bliska idea wspierania biznesu, ale i kultury, oświaty czy w kontaktach z mediami. Jesteśmy praktykami jeśli chodzi o organizację targów, misji gospodarczych czy spotkań B2B.   

Członkowie  Izby mogą korzystać z pełnej sieci kontaktów, ich potrzeby są traktowane priorytetowo. Zapraszani są  do uczestnictwa w wielu eventach, wspierani są nie tylko na rynku polskim i włoskim, ale w miarę potrzeb kontaktowani  z odpowiednikami Izby na całym świecie. Na stronie www.capiplit.eu  i innych mediach Izby można zamieszczać ogłoszenia, na portalu polacywewloszech.com, który jest partnerem medialnym  Izby może ukazać się dedykowany artykuł lub ogłoszenie reklamowe (to ostatnie płatne)

Izba jest także miejscem, gdzie w naturalny sposób spotykają się społeczności i rodziny polskie przebywające we Włoszech. Poprzez swoje zaangażowanie Izba promuje działalność społeczną i kulturalną, pozwalającą na zadomowienie się w nowej, innej rzeczywistości.

– Naszym celem jest bycie swoistym parasolem ochronnym dla polskich firm  chcących nie tylko wejść, ale też utrzymać się na trudnym, dojrzałym rynku włoskim. Chcemy być przewodnikiem tak po skomplikowanym gąszczu włoskiej biurokracji, ale też doradcą w wyborze indywidualnej strategii wejścia na rynek, bo ile firm tyle różnych problemów. Jednocześnie chcemy być też miejscem, wokół którego skupiają się różne środowiska. Wspieramy  wymianę między polskimi i włoskimi uczelniami a także uczestniczymy w wielu programach edukacyjnych dla młodzieży tak polonijnej jak i włoskiej – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech (Camera d’Affari Polacca in Italia).

Jednym z zadań PIBW – CAPI jest  konsolidacja aktywności ekonomicznej Polaków i Włochów  poprzez tworzenie kontaktów i relacji biznesowych między naszymi członkami a firmami i inwestorami z całego świata. W Polsce działa ponad 3000 firm włoskich, w Italii około 4000 polskich (od kolosów do jednoosobowych firm usługowych). Wymiana handlowa między Polską a Włochami od lat ma tendencję zwyżkową, ale może być znacznie intensywniejsza – możemy być idealnym partnerem dla firm i instytucji realizujących rozmaitego rodzaju projekty czy programy wsparcia np. sektora MŚP w ich rozwoju, internacjonalizacji i innowacyjności.

Jesteśmy zainteresowani nawiązaniem współpracy z polskimi i międzynarodowymi partnerami także w zakresie kształcenia i szkoleń zawodowych, edukacji szkolnej dorosłych i młodzieży, zamierzającymi realizować zagraniczne programy mobilności edukacyjnych dla swoich dorosłych słuchaczy i kadry oraz projekty partnerskie w ramach współpracy międzynarodowej. Jako Izba wspieramy działania w ramach edukacji nieformalnej, dzięki którym uczestnicy mają możliwość wszechstronnego rozwoju i zdobycia kluczowych kompetencji przydatnych w życiu społeczno-zawodowym. Jednym z naszych statutowych celi jest wspieranie międzynarodowej współpracy, której celem jest podnoszenie jakości kształcenia zawodowego i ustawicznego, zarówno w wymiarze indywidualnym przez realizację mobilności, jak i instytucjonalnym lub systemowym.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do współpracy i do kontaktu info@capiplit.eu lub et@capiplit.eu