- 07 paź 2021
- Admin_capi
- Aktualności
- Comments: 0
Polska Izba Biznesowa we Włoszech z siedzibą w Bolonii skupia środowisko biznesowe i kulturalne Polaków i Włochów, którzy razem chcą współpracować na wielu polach. PWIB CAPI to też partner wielu międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji, co daje możliwość większej synergii przy wspieraniu tak członków jak i organizacji eventów.
– Zarząd Izby składa się z osób o wieloletnim doświadczeniu w tworzeniu relacji polsko-włoskich na każdej płaszczyźnie. Jest nam bliska idea wspierania biznesu, ale także kultury czy oświaty. Jesteśmy praktykami, jeśli chodzi o organizację targów, misji gospodarczych czy spotkań B2B. Jednym z zadań PIBW CAPI jest konsolidacja aktywności ekonomicznej Polaków i Włochów poprzez tworzenie kontaktów i relacji biznesowych między naszymi członkami a firmami i inwestorami z całego świata. W Polsce działa ponad 3000 firm włoskich, w Italii około 4000 polskich (od kolosów jak Comarch do jednoosobowych firm usługowych). Wymiana handlowa między Polską a Włochami od lat ma tendencję zwyżkową, ale może być znacznie intensywniejsza – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PIBW
-Izba jest też miejscem, gdzie w naturalny sposób wspieramy działalność kobiet w biznesie, o czym świadczy podpisanie listu o współpracy z Europejskim Klubem Kobiet Biznesu, reprezentowanym przez Ilonę Adamską. Mamy poczucie, że razem uda się nam zrobić wiele. Nasza Izba chce być swojego rodzaju łącznikiem pomiędzy organizacjami skupiającymi kobiety biznesu z całego świata. W planach kolejne inicjatywy, o których będziemy informować – dodała prezes PIBW CAPI
Europejski Klub Kobiet Biznesu to organizacja założona w 2018 roku przez Ilonę Adamską, która skupia w tym momencie około 140 przedsiębiorczych kobiet biznesu z Polski, ale także z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Belgii i Grecji. Jej celem jest wspieranie kobiet w budowaniu marki osobistej, promowaniu kobiecych biznesów, integrowaniu kobiet i inspirowaniu do tworzenia wyjątkowych projektów. Celem organizacji jest promowanie zasad biznesowego fair play.
– Wyjątkowe grono kobiet, skuteczny networking, ambitne działania społeczne i niezliczone bonusy – tak (w wielkim skrócie!) prezentuje się oferta organizacji zrzeszającej przedsiębiorcze panie pod nazwą EUROPEJSKI KLUB KOBIET BIZESU, której twarzą i ambasadorką jest Teresa Rosati – powiedziała nam założycielka Klubu Ilona Adamska i dodała:
-Wiadomo nie od dziś, że płeć piękna w biznesie nastawiona jest nie tylko na sukces, ale też na rozwój, samodoskonalenie oraz nawiązanie owocnych kontaktów. Nic dziwnego zatem, że w Polsce nie brak stowarzyszeń organizujących konferencje czy szkolenia dla żądnych wiedzy businesswomen. O tym, jak wiele korzyści mogą przynieść takie spotkania, nie trzeba nikogo przekonywać, sęk jednak w tym, że mają one najczęściej wymiar lokalny. Tymczasem osoby o większych aspiracjach, planujące działania na szerszą skalę, dotychczas nie miały możliwości wymiany doświadczeń czy nawiązania kontaktu z paniami z innych krajów. Nasz Klub chce zapełnić tę lukę, dlatego do współpracy zaprasza Polki działające poza granicami Polski.
Idea o podjęciu wspólnych działań narodziła się podczas II Kongresu Kobiecej Przedsiębiorczości zorganizowanego w Krakowie przez Elżbietę Jachymczak, prezes Akademii Kobiecej Przedsiębiorczości, na którym Ewa Trzcińska i Ilona Adamska były gośćmi specjalnymi w panelu poświęconemu przywództwu kobiet.
Polska Izba Biznesowa we Włoszech i Europejski Klub Kobiet Biznesu już planują wspólne działania, o których oczywiście poinformujemy.