Konferencja Włoski i polski rynek żywności – to trzeba wiedzieć 10 lutego 2021 godz. 10:00

Food

Główny organizator: Polska Izba Biznesowa we Włoszech CAPI

Partnerzy : Centrum Prawa Żywnościowego|Food Law, WIGKancelaria RPMS, Prokonsument Sp. z o.o, EIT Food,  FOOD LAW LATEST

Partner techniczny: Kiss The Rat sp. z o.o.

Patroni medialni: polacywewloszech.com, Business Inteligence, foodfakty.pl                              

O konferencji

Polska Izba Biznesowa we Włoszech wraz z partnerami wydarzenia zapraszają na konferencję, prowadzoną w dwóch blokach włoskim i polskim zatytułowaną

Włoski i polski  rynek żywności – to trzeba wiedzieć

Mercato italiano e polacco dell’alimentare – questo bisogna sapere

Jest to pierwsze z zaplanowanych w cyklach kilkumiesięcznych wydarzenie skupiające sektor żywnościowy. Możliwość spotkania z ekspertami: ranne wysłuchanie prelekcji i popołudniowy bezpośredni kontakt oraz popołudniowe spotkania B2B z dobranymi do profilu działania firmami PL IT stanowi idealny pakiet dla każdej firmy myślącej o wejściu na rynek włoski lub polski.

Udział w części ogólnej konferencji jest bezpłatny, po wcześniejszej rejestracji (link).

Udział w spotkaniach B2B jest płatny – specjalnie dobrany partner, zgodnie ze wskazanymi przez firmę w zgłoszeniu parametrami (1 spotkanie, 30 minut rozmowy –  300  euro, 2 spotkania – 500 euro, 3 spotkania- 700 euro, zapewniamy tłumaczkę koszt 30 min – 20 euro).

Dla członków Izby – 50% zniżki. Zostań członkiem już dziś.

Spotkania z ekspertami dla firm już mających spotkania B2B lub będących członkami Izby bezpłatny.

Zgłoszenie udziału w B2B pod linkiem.

Agenda

BLOK W JĘZYKU POLSKIM

Włoski  rynek żywności – to trzeba wiedzieć

10.00  Ewa Trzcińska, Prezes CAPI

Powitanie i zaproszenie do wysłuchania ekspertów, moderowanie eventu

10.10 Avv. Pasquale Laurenzano, Konsul Honorowy w Bolonii, honorowy członek CAPI

Zaproszenie do wzajemnej współpracy polskich i włoskich przedsiębiorców

10.15 Avv. Cesare Varallo, Food Lawyer  

Struktura rynku spożywczego we Włoszech

Aktualne trendy i preferencje konsumentów

Relacje biznesowe z włoskimi kontrahentami (B2B)

10.30 Karolina Pruchniewicz , Kancelaria RPMS

Żywność ekologiczna, etyczna, slow etc. Dlaczego warto rozwijać i inwestować w ten trend?

10.45 Pasquale Tornatore, Kancelaria RPMS  

 Slow Food Sicilia

10.55 avv. Silvia Cerbino,  Kancelaria RPMS  

Blockchain w sektorze żywności & Made in Italy – oszustwa żywnościowe

11.05 Milda Kraużlis, EIT Food

EIT Food – wsparcie innowacji w sektorze rolno spożywczym

11.15 Dominika Agnieszka Grzebyk, Capi

Wsparcie dla firm decydujących się na wejście na rynek włoski. Rola Capi. Korzyści ze współpracy z PIBW  

Od godziny 15.00 spotkania B2B z  ekspertami i dobranymi według zgłoszenia firmami, zapisy pod linkiem.

BLOK W JĘZYKU WŁOSKIM

Polski  rynek żywności – to trzeba wiedzieć

Mercato polacco dell’alimentare – questo bisogna sapere

11.30 Prezes CAPI – Ewa Trzcińska

Powitanie i zaproszenie do wysłuchania ekspertów, moderowanie eventu

11.40 Konsul Honorowy w Bolonii avv. Pasquale Laurenzano i honorowy członek CAPI

Powitanie i zaproszenie do wzajemnej współpracy polskich i włoskich przedsiębiorców

11.45 dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska, Centrum Prawa Żywnościowego lub  włoski partner

Odpowiedzialność za produkty wprowadzane na rynku polskim – organy kontrolne, sankcje i relacje biznesowe z polskimi kontrahentami (B2B)

12.00  Janusz Olejnik, Food Fakty

Struktura rynku spożywczego w Polsce

Aktualne trendy i preferencje konsumentów

12.10 Karolina Pruchniewicz , Kancelaria RPMS

Sprzedaż żywności w ramach e-commerce (trendy, rozwiązania, aspekty prawne) I część

12.20 avv. Silvia Cerbino,  Kancelaria RPMS  

Sprzedaż żywności w ramach e-commerce (trendy, rozwiązania, aspekty prawne) II część

12.30 Agnieszka Gorzkowska, Capi

Wsparcie dla firm decydujących się na wejście na rynek polski. Rola Capi. Korzyści ze współpracy z PIBW  

Od godziny 15.00

Odpłatne spotkania ( czas trwania każdego spotkania do 30 minut) przedsiębiorców PL IT w systemie  B2B, także z ekspertami.

Zapisy na spotkania B2B pod linkiem 

Partnerzy wydarzenia

Partner techniczny

Partnerzy medialni

Notatki o prelegentach

Dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska

Prawnik, wspólniczka i współzałożycielka Centrum Prawa Żywnościowego A.Szymecka-Wesołowska, D. Szostek sp.j. (www.food-law.pl); specjalizuje się w doradztwie prawnym dla przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej w zakresie prawa żywnościowego. Praktykę prowadzi od ponad 10 lat. Wykładowca akademicki z zakresu prawa żywnościowego (na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie oraz w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie). Stopień doktora uzyskała na Uniwersytecie w Maceracie (Włochy) na Wydziale Prawa, na kierunku  krajowe i wspólnotowe prawo rolne (2007 r.) – stopień nostryfikowany na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkini rady ekspertów Krajowej Rady Suplementów i Odżywek; członkini zarządu fundacji Europejski Instytut Suplementów i Odżywek (www.eisd.pl). Członkini Polskiego Stowarzyszenia Prawników Agrarystów oraz Europejskiego Stowarzyszenia Prawa Żywnościowego. Autorka wielu publikacji z zakresu prawa rolnego i żywnościowego w kraju i zagranicą, w tym ekspertyz badawczych dla instytucji publicznych z zakresu prawa i polityki rolno-żywnościowej. Prelegentka na krajowych i zagranicznych konferencjach i szkoleniach z zakresu prawa żywnościowego, w tym m.in. dla radców prawnych przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie. Trenerka prawa żywnościowego (przeprowadzonych kilkadziesiąt szkoleń dla pracowników firm spożywczych a także przedstawicieli inspekcji urzędowej kontroli żywności). Redaktor naukowy i współautorka komentarza do pierwszego na polskim rynku systemowego komentarza ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia („Bezpieczeństwo żywności i żywienia. Komentarz” Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2013 r.), komentarza do Rozporządzenia (WE) Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 grudnia 2006 r. w sprawie oświadczeń żywieniowych i zdrowotnych („Oświadczenia żywieniowe i zdrowotne w oznakowaniu, prezentacji i reklamie żywności. Komentarz” Wolters Kluwer Polska, Warszawa 2015 r.) oraz komentarza do Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 1169/2011 („Znakowanie, prezentacja, reklama żywności. Komentarz do rozporządzenia parlamentu europejskiego i rady (UE) nr 1169/2011”). (wyd. 2018 Wolters Kluwer).


Cesare Varallo

Prawnik z doświadczeniem w zakresie międzynarodowych ustaw żywnościowych. Oferuje usługi strategicznego doradztwa dla firm z branży food łącząc naukę, prawo i komunikację. Zajmuje się prawem dotyczącym etykietowania, importu/exportu oraz bezpieczeństwa żywnościowego, łącznie z zarządzaniem kryzysowym, wstrzymaniem/wycofaniem produktów i zapobieganiem oszustwom. W 2013 roku założył blog foodlawlatest.com; wykładowca na kursach uniwersyteckich master oraz prelegent na wielu międzynarodowych konferencjach związanych z rynkiem żywnościowym i innowacyjnością.


Silvia Cerbino

Prawnik, mediator w sporach cywilnych i handlowych, zajmuje się sporządzaniem opinii pro veritate, aktów w postępowaniu cywilnym, administracyjnym i podatkowym. Udziela pomocy przy zawieraniu umów, analizie i rozwiązywaniu sporów
z zakresu prawa spółek, prawa pracy i prawa cywilnego dotyczących przede wszystkim odpowiedzialności umownej i pozaumownej. Była konsultantka Konsumenckiego Stowarzyszenia we Florencji. Posiada praktyczne doświadczenie związane z prawem rodzinnym, dobrami osobistymi, ochroną prywatności, które zdobyła w Sądzie we Florencji – Sekcji Cywilnej I.  


Karolina Pruchniewicz

Od wielu lat wspiera międzynarodowy biznes, osoby prywatne, w tym obcokrajowców w kilku językach obcych.

Od 2014 r. współpracuje jako prawnik z kancelariami prawnymi w Bolonii, Rzymie i na Sycylii. Ambasadorka etycznego i lokalnego biznesu, przedsiębiorcza propagatorka minimalizmu i zrównoważonej gospodarki w zgodzie z poszanowaniem praw człowieka.

 Specjalizuje się w prawie żywnościowym i konsumenckim, udziela wsparcia z zakresu prawa międzynarodowego. Zainteresowania naukowe skupia aktualnie wokół krytycznych studiów na prawem, prowadząc badania nad prawem do żywności realizowane w ramach pracy doktorskiej.


Janusz Olejnik

Założyciel projektu FoodFakty – Food Safety Culture Initiative. Absolwent Akademii Rolniczo-Technicznej obecnie Uniwersytet Warmińsko Mazurski (UWM); studia ukończył z wyróżnieniem w 1992 r. z tytułem Magistra Inżyniera Technologii Żywności o specjalizacji Technologia Mleczarska. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Marketingu, wydziału Zarządzania i Marketingu na kierunku Zarządzanie i Marketing. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej programu Master of Business Administration, Business management – European Academy of Management Skills. Od 2001 r. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego firmy Silliker Polska Sp. z o.o. należącą do globalnej marki Merieux Nutrisciences specjalizującej się w badaniach i usługach z zakresu jakości i bezpieczeństwa produktów żywnościowych oraz pokrewnych dziedzinach, w tym opakowaniach.

Przewodniczący Komitetu Technicznego PKN KT310 (Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności) oraz aktywnym członkiem PKN KT35 (Mleka i Przetworów Mlecznych), autorem artykułów, organizatorem i prelegentem na wielu konferencjach branżowych.

Założyciel projektu FoodFakty – Food Safety Culture Initiative. Inicjując projekt FoodFakty kierował się przede wszystkim potrzebą znalezienia lepszego sposobu dotarcia z informacją do managerów w branży, ze względu na ogromne zapotrzebowanie na strukturyzowaną i zweryfikowaną, profesjonalną informację managerską.


Milda Kraużlis

Od 2018 związana z EIT Food, największą europejską inicjatywą w zakresie innowacyjności w żywności, łączącej biznes, ośrodki badawcze, uniwersytety, akceleratory, startupy i organizacje z zakresu rynku spożywczego z całej Europy. Program Manager Regionalnego Programu Innowacji w Europie Środkowo-Wschodniej (RIS). Milda ma ponad 15-letnie doświadczenie w pracy w sektorze rolno-spożywczym. Do jej głównych obowiązków należała współpraca międzynarodowa oraz wsparcie komunikacji między organizacjami rolników a administracją publiczną. Milda przez wiele lat pracowała jako analityk rynku cukru, zbóż i nasion oleistych, tworząc strategie handlowe dla tych towarów. Jej specjalnością były szkolenia z analizy rynku oraz narzędzi finansowych, takich jak kontrakty terminowe i opcje stosowane w zabezpieczaniu ceny.


Pasquale Carlo Tornatore

Z Caltanisetta w centrum Sycylii, od ponad 30 lat pracuje w sektorze komunikacji i marketingu.

 Przez ponad 10 lat współpracował z  firmą Condotta Slow Food z Caltanissetta i przez 2 lata był regionalnym szefem Presìdi Slow Food. Ekspert d/s rolno – żywnościowego, turystycznego i kulturalnego  marketingu; znawca i promotor rolno- żywnościowej jakości i bioróżnorodności centrum. We wrześniu 2020 roku wraz z innymi ekspertami w zakresie turystyki założył stowarzyszenie Inner Sicily, zajmujące siᶒ waloryzacją i promocją turystyki empirycznej, środowiskowej i enogastronomicznej w centrum Sycylii.