WESOŁYCH ŚWIĄT!

Szanowni Państwo,

Polska Izba Biznesowa we Włoszech składa najserdeczniejsze życzenia

WESOŁYCH ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU,

zapraszając do udziału we wspólnych projektach i działaniach w nadchodzących latach.

Z ogromną przyjemnością przedstawiamy Państwu rezultaty osiągnięte przez Polską Izbę Biznesową we Włoszech, założoną 6.07.2020 w Bolonii z siedzibą przy Konsulacie Honorowym Rzeczpospolitej Polskiej. Nasza struktura skupia środowisko biznesowe i kulturalne Polaków i Włochów, którzy razem chcą współpracować na wielu polach. PIBW CAPI to też partner wielu międzynarodowych stowarzyszeń i organizacji, co daje możliwość większej synergii przy wspieraniu tak członków jak i organizacji eventów. W ciągu półtora roku działalności podpisaliśmy ponad 15 porozumień o współpracy z federacjami, stowarzyszeniami i uniami przedsiębiorców z Miami, Warszawy, Lublina, Katowic i Krakowa. Rozpoczęliśmy też współpracᶒ m.in. z Warszawską Izbą Gospodarczą, Ente Nazionale Polacco di Turismo w Rzymie, z Izbą Przemysłowo Handlową w Krakowie, z Europejskim Klubem Kobiet Biznesu, z Fondazione Romualdo Del Bianco di Firenze. Pomimo pandemii, w październiku 2020 byliśmy obecni na Targach Fiera del Levante w Bari, gdzie reprezentowaliśmy Polskę oraz w 2021 na Międzynarodowych Targach EIMA w Bolonii, gdzie na konferencji przedstawialiśmy możliwości wejścia na rynek włoski i zorganizowaliśmy spotkania B2B. W ostatnim roku byliśmy organizatorem wielu konferencji i webinarów online (np. Włoski i polski  rynek żywności – to trzeba wiedzieć, Mercato italiano e polacco dell’alimentare – questo bisogna sapere, a także poświęcony modzie Polsko-włoska współpraca w branży mody w obliczu światowego kryzysu gospodarczego czy SEKTOR  TRANSPORTOWY PL na terenie  IT FR  – TO TRZEBA WIEDZIEĆ czy też SEKTOR  NIERUCHOMOŚCI WE WŁOSZECH – CZAS NA INWESTYCJE) i uczestniczyliśmy w wydarzeniach on line jako eksperci i prelegenci (m.in. w zorganizowanym przez Santander Bank Szanse i wyzwania dla polskich eksporterów na rynku włoskim). Byliśmy obecni na Forum Gospodarczym Polonii Świata oraz II Ogólnopolskim Kongresie Kobiecej Przedsiębiorczości, na którym gościem specjalnym była Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI. 18 czerwca 2021 na Gali rozdania nagród XII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman Roku mieliśmy przyjemność wręczyć nasze listy gratulacyjne zwycięzcom w kategorii Male Champion of Change, Maciejowi Hermanowi, LOTTE Wedel oraz Michałowi Mierzejewskiemu, Philip Morris International. Obaj Panowie przyjęli zaproszenie tak to Kapituły naszego konkursu Pecunia, jak do wygłoszenia wykładu we Włoszech.

Jako Organizacja postanowiliśmy przyznawać  nagrodę jednej osobie, która jest inspiracją dla naszych sympatyków. W roku 2021 niezależna Kapituła, składająca się z międzynarodowych ekspertów z różnych dziedzin wybrała na podstawie nadesłanych propozycji jako zwycięzcę Rafała Brzoskę, który wyróżnienie zaakceptował. Samo wręczenie nagrody – niepowtarzalnej rzeźby PECUNII nastąpi w najbliższych miesiącach.

Na 2022 rok  przygotowaliśmy bogaty program wydarzeń biznesowych, jednocześnie jesteśmy otwarci tak na propozycje naszych członków jak i struktur, z którymi współpracujemy. Zapraszamy do kontaktu, do współpracy ido zapoznania się z naszą stroną internetową  https://capiplit.eu/ Zarząd CAPI/PIBW