Targi we Włoszech – kolejna fala pandemii zmienia daty międzynarodowych imprez branżowych

Rozprzestrzenianie się wirusa Omicron będzie miało ogromny wpływ na kalendarz włoskich i międzynarodowych imprez targowych. Branżowe eventy we Włoszech są przekładane trzeci rok z rzędu.

“Spodziewamy się trudnego roku 2022” – skomentował Maurizio Danese, prezes włoskiego stowarzyszenia targów i ekspozycji AEFI, chociaż organizatorzy targów bez zastrzeżeń zaakceptowali i wprowadzili dla wszystkich uczestników nowy protokół bezpieczeństwa anti-Covid i obowiązek okazania dokumentu Super Green Pass.

W związku z poważną sytuacją pandemiczną wielu wystawców nie będzie mogło przyjechać na targi, dlatego eventy zaplanowane na styczeń-luty już są przesunięte na kolejne miesiące. Targi złotnicze VicenzaOro oraz targi cukiernicze Sigep przełożono na marzec. W Mediolanie międzynarodowe targi turystyczne Borsa Internazionale del Turismo zostały przełożone z lutego na kwiecień, prawdopodobnie słynne Salone del Mobile w Mediolanie odbędzie się dopiero w okresie letnim lub jesiennym. Marcowe targi kosmetyczne Cosmoprof w Bolonii także stoją pod znakiem zapytania.

Podobna atmosfera panuje w sąsiednich krajach europejskich, m.in styczniowe targi Salon International de la Lingerie e Interfilière Paris zostały odwołane, a Frankfurt Fashion Week odbędzie się w wersji online.