Prezes Naszej Izby prelegentką na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach

Za kilka dni, dokładnie w dniach 24-26 kwietnia 2023 odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach kolejna edycja największej imprezy biznesowej w Europie Centralnej – Europejski Kongres Gospodarczy. Tegoroczna XV edycja to trzy dni pełne rozmów, spotkań i wymiany doświadczeń w gronie ekspertów. Przed nami ponad 160 debat, cztery gale wręczenia nagród i dwa wieczorne bankiety.

Wiadomo już, że w programie XV Europejskiego Kongresu Gospodarczego nie zabraknie kluczowych tematów, trendów i tendencji zmieniających gospodarkę, kształtujących jej perspektywy w zmiennym, trudnym dla biznesu otoczeniu geopolitycznym i makroekonomicznym. Europejską i światową gospodarkę czekają niełatwe czasy. Świadomi i odpowiedzialni już przygotowują się na scenariusze spowolnienia czy nawet recesji. Kryzysy – polityczny, energetyczny i ekonomiczny – mogą okazać się nie tylko rodzajem testu odporności, ale także impulsem niełatwych, a przy tym koniecznych i trwałych zmian, które w dłuższej perspektywie zaprocentują w wielu wymiarach.

O tych właśnie zadaniach, wyzwaniach i problemach, którym wspólnie musimy stawić czoło, będą rozmowy w trakcie kwietniowej debaty w Katowicach, bo jak mówi praktyka – najciekawsze pomysły i sposoby ich realizacji wyłaniają się właśnie podczas spotkań i wymiany doświadczeń.

Z wielką przyjemnością informujemy, że prezes naszej Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech ( Camera d’Affari Polacca in Italia) Ewa Trzcińska będzie w tym roku jednym z prelegentów i weźmie udział w debacie poświęconej geopolityce i współpracy zagranicznej z punku widzenia polskich izb za granicą:

GEOPOLITYKA I WSPÓŁPRACA GOSPODARCZA

26 kwietnia 2023 r. | 13.30-15.00 | Sala konferencyjna 25

Polskie izby handlowe za granicą

Rola polskich izb handlowych i gospodarczych poza granicami kraju w świetle zmian sytuacji polityczno- gospodarczej. Skutki pandemii w logistyce, handlu i produkcji, rywalizacja mocarstw i wojna w Europie – nowe wyzwania dla izb gospodarczych? Jak zmieniają się bilateralne relacje gospodarcze i handlowe? Ich stymulowanie w trudnym otoczeniu; jak skutecznie wspierać firmy w zagranicznej ekspansji? Przykłady dobrych praktyk.

25.04.2022 – Katowice . EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY 2022 . INAUGURACJA .

Do udziału w sesji zostali zaproszeni):

• Jan Rudomina, przewodniczący Rady Dyrektorów, Polish American Business Club w Nowym Jorku,

wiceprezes, PolChambers

• Ewa Trzcińska, prezes, Polska Izba Biznesowa we Włoszech

• Marcin Lewandowski, prezes, Polska Izba Handlowa w Holandii, prezes, PolChambers

• Mariusz Tomaka, członek zarządu, US-Poland Trade Council w Palo Alto, członek zarządu,

PolChambers, prezes, Polsko Amerykańska Rada Współpracy

• Javier Sosnowski, prezes, Hiszpańsko-Polska Izba Handlowa, wiceprezes, PolChambers

• Carlos Siccardi, prezes, Urugwajsko-Polska Izba Handlowa, honorowy konsul Rzeczypospolitej Polskiej w Urugwaju

• Irene Moreira*, minister mieszkalnictwa i planowania terytorialnego, Urugwaj, członek Komitetu

Wykonawczego Forum Ministrów i Władz Wysokiego Szczebla ds. Mieszkalnictwa i Urbanistyki Ameryki Łacińskiej i Karaibów (MINURVI)

Moderowanie:  Anna Nietyksza, dyrektor ds. rozwoju inwestycji i finansowania eksportu, Hiszpańsko Polska Izba Handlowa, prezes, Cloud Community Europe-Poland

Relacje z poprzedniej edycji przekazywało 550. dziennikarzy z ponad 150 redakcji prasowych, telewizyjnych, radiowych i portali internetowych. Pojawiło się około 50 tys. informacji i wzmianek w mediach z zasięgiem wyrażającym potencjalną liczbę odbiorców wynoszącym 5,6 mld. Aż 11 tys. wzmianek na Twitterze, Facebooku, Linkedinie, blogach i mikroblogach o łącznym zasięgu ponad 88 mln unikalnych użytkowników. Tak w liczbach wyglądała 14. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego w mediach.  Po zakończeniu  XV EKG również przedstawimy z niego obszerną relację.

Więcej informacji o kongresie:

https://www.eecpoland.eu/2023/pl/

https://www.facebook.com/EECKatowice/

https://pl.linkedin.com/showcase/europejski-kongres-gospodarczy

https://www.instagram.com/eeckatowice/