PIBW – CAPI na targach EIMA w Bolonii 19-23 października

Możliwości współpracy dla polskich przedsiębiorstw na rynku włoskim  to temat wystąpienia Ewy Trzcińskiej, prezes PIBW CAPI na polskim stoisku narodowym w Bolonii w dniu 20.10.2021.

Na zaproszenie organizatora polskiego stoiska – Ministerstwa Rozwoju i Technologii oraz organizującej  sekcję polską firmy M Promotion nasza Izba przygotowała dla polskich firm spotkania z włoskimi partnerami a także na specjalnej konferencji poinformowała zgromadzonych przedstawicieli polskich firm o specyfice rynku włoskiego pod kątem wejścia i utrzymania się na nim.

Ilu Polaków wie, że Włochy są jednym z ośmiu największych eksporterów i importerów na świecie, a także trzecim co do wielkości producentem robotów przemysłowych i że znalazły się wśród pierwszych trzech krajów, które umieściły na orbicie satelitę? Czy wielu Włochów wie, że Polska produkuje i eksportuje więcej mebli niż Włochy i że produkowane w Polsce jachty są eksportowane na cały świat, podobnie jak 700 tys. pojazdów mechanicznych? Na pewno niewielu. Zwiększenie wiedzy oznacza także zwiększenie świadomości, co można zrobić razem z przemysłowego i handlowego punktu widzeniapowiedziała między innymi Ewa Trzcińska

Jak można odnieść sukces na rynku włoskim? – to pytanie stawiają sobie wszyscy przedsiębiorcy, którzy się przymierzają do ekspansji na Półwyspie Apenińskim. Na pewno trzeba opracować  strategię oraz wybrać dobrych biznesowych partnerów. Takim może być nasza Izba, która pomoże zdentyfikować  produkty niszowe, opracować strategie marketingowe uwzględniające gusty włoskich konsumentów, przybliżyć mentalność i reguły lokalnej kultury biznesu.

Włoski rynek jest rynkiem dojrzałym, hermetycznym i przyzwyczajonym do bardzo wysokiej jakości oraz wysublimowanej estetyki.  W ostatnich latach coraz większą uwagę konsument z Italii przywiązuje do cen, co stwarza możliwości dla nowych firm, chcących wejść na rynek, tym bardziej, że rozwija się też sprzedaż pod markami własnymi w dużych sieciach dystrybutorskich. Pandemia też uświadomiła, jak ważny jest krótki łańcuch dostaw. To wszystko przyczynia się do większego zainteresowania Polską. Firmy mają doskonały moment na wejście i co ważniejsze, utrzymanie się na rynku włoskim.

Nasza Izba służy wsparciem i doświadczeniem. Zapraszamy do kontaktu

Zdjęcia: Aneta Malinowska i Ewa Trzcińska