Nasza Prezes Ewa Trzcińska po raz kolejny wyróżniona w konkursie Senatu RP

Konkurs o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych rozstrzygnięty – Ewa Trzcińska po raz czwarty z rzędu została doceniona i otrzymała wyróżnienie! Gratulujemy!

Celem konkursu pt. „Polki poza Polską” było pokazanie roli, jaką odegrały i odgrywają polskie kobiety poza granicami Polski dla podtrzymywania polskości i utrzymania więzi z krajem ojczystym

Jak oceniło jury w oficjalnym komunikacie, w tym roku na konkurs wpłynęło wiele prac, które prezentowały wyrównany poziom. Nadesłano prace z Polski, Białorusi, Czech, Kanady, Litwy, Niemiec, Szwecji, Ukrainy, Włoch i Stanów Zjednoczonych.

Ewa Trzcińska wyróżnienie otrzymała za rozmowę prasową „Polki w Italii nie zawsze słonecznej”, opublikowaną 30 listopada 2023 r. na portalu Polacy we Włoszech.

Kobiety przez duże K: Polki w Italii nie zawsze słonecznej – Polacy we Włoszech – wiadomości online (polacywewloszech.com)

Jak podkreślono w komunikacie informującym o wynikach konkursu, dziennikarze dotarli do niezwykłych kobiet. Opowiedzieli o ich losach, życiu na obczyźnie, a także o ich związkach z Polską. Udało im się pokazać wrażliwe oblicze Polek, będących jednocześnie silnymi, zdeterminowanymi w dążeniu do celu, odnoszącymi sukcesy, ale i godzącymi życie rodzinne z zawodowym, co jest jeszcze trudniejsze poza granicami ojczystego kraju. Bohaterki wywiadów, reportaży nie zapominają o swoich korzeniach, wracają do Polski, dbają o to, by ich dzieci mówiły po polsku. Pozostają wierne polskiej tradycji i kulturze i zależy im na zachowaniu związków z ojczyzną.

Laureaci tegorocznej edycji konkursu zostaną zaproszeni do Senatu na uroczystość wręczenia dyplomów.

Więcej informacji:

Senat Rzeczypospolitej Polskiej / Aktualności / Inne / Konkurs o Nagrodę Marszałka Senatu dla dziennikarzy polskich i polonijnych rozstrzygnięty