Majówka w Konsulacie Generalnym RP w Mediolanie

Po pandemicznej przerwie Konsulat Generalny RP w Mediolanie wrócił do spotkań majowych z Polonią, otwierając tak piękny ogród jak i wnętrza konsulatu. W tym roku okazję tę wykorzystano do oficjalnego powitania Polonii z mediolańskiego okręgu konsularnego przez Panią Konsul Generalną Annę Golec-Mastroianni. W nieformalnej atmosferze odbyło się wiele interesujących spotkań, które być może już wkrótce przerodzą się w wiele działań na rzecz Polonii, tak w sferze kultury jak i biznesu.

Konsul Generalna RP w Mediolanie Anna Golec Mastroianni

W spotkaniu uczestniczył Jan Józef Kasprzyk, Szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, który mówił m.in. o nadchodzących obchodach wyzwolenia Ankony i Bolonii oraz uroczystościach w Reggio Emilia, gdzie powstał Mazurek Dąbrowskiego.

Konsul Generalna Anna Golec Mastroianni i Jan Józef Kasprzyk w Konsulacie

Polonia włoska to wiele niesamowitych osób, bardzo zaangażowanych w działalność na rzecz naszego kraju. Dobrze, że możemy się spotkać i porozmawiać właśnie w Konsulacie. Taka szybka wymiana idei, informacji czy planów pozwoli mam nadzieję na wiele wspólnych inicjatyw – powiedziała Ewa Trzcińska, Polska Izba Biznesowa we WłoszechCAPI   

przedstawicielki mediolańskiej grupy Leonesse Polacche

Pogoda dopisała, więc zaplanowany w ogrodzie piknik udał się wyśmienicie.

Polska kiełbaska z grilla, polskie kiszonki i pieczywo – to smaki, które znamy i za którymi tęsknimy – mówili zgodnie uczestnicy. Furorę zrobił też tort, przygotowany specjalnie na tę okazję.

Ogromną niespodziankę sprawiła nam pani Konsul Małgorzata Kopeć, odpowiadając na nasz apel o przesłanie zdjęcia tortu. Kto nie jadł, niech żałuje! – teraz możemy podziwiać go w całej okazałości.

Pani Konsul Małgorzacie Kopeć bardzo dziękujemy za przesłanie zdjęcia

Zadbano w sposób szczególny o najmłodszych, dla których Szkoła Polska „Kwiaty Polskie” w Pontenure oraz Związek Polaków w Mediolanie zorganizował zabawy i konkursy, w których … wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni.

Goście zgodnie potwierdzali, że potrzeba takich spotkań i życzyli sobie aby było ich więcej!

Zdjęcia własne i Konsulatu RP w Mediolanie