Interesuje Was nieruchomość we Włoszech? – zapis konferencji dla Was!

SEKTOR NIERUCHOMOŚCI WE WŁOSZECH – CZAS NA INWESTYCJE

Możliwość wykonywania pracy z dowolnego miejsca na ziemi oraz, co tu dużo mówić, wzrost zamożności Polaków sprzyja podejmowaniu decyzji o przeprowadzce, czy choćby zakupie nieruchomości w innym kraju. Tym bardziej, że wiele państw Europy zachęca do osiedlenia się i wykonywania tam pracy oferując ulgi podatkowe.

Włochy również przygotowały swoją ofertę dla przesiedlających się. Oprócz pięknych krajobrazów, ciepłego klimatu i błękitu nieba, Włochy proponują osobom decydującym się na przeprowadzkę na Półwysep Apeniński, bardzo interesujące zachęty podatkowe. Wystarczy tylko powiedzieć, że jest to 5 lat obniżonych podatków – dochodowy płacony tylko od 30 a nawet od 10 proc. uzyskanych dochodów. Ulga przysługuje osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, którzy przenoszą swoje miejsce zamieszkania do Włoch. Wystarczy spełnić dwa warunki: o tym mówiliśmy na konferencji 16 listopada 2021 , którą przygotowała Polska Izba Biznesowa we Włoszech razem ze specjalistami z sektora nieruchomości, między innymi z BPF Tax&Law – Commercialisti e Avvocati, Associazione Nazionale tra le Società di Promozione e Sviluppo Immobiliare – Krajowe Stowarzyszenie Firm Promujących i Rozwijających Rynek Nieruchomości.

Obserwujemy włoski rynek nieruchomości, tak komercyjnych jak i mieszkaniowych i zauważyliśmy, że mając odpowiednie oparcie we włoskich strukturach można znaleźć ciekawe oferty. Nie brak jest jednak różnego rodzaju pułapek, przed którymi chcemy przestrzec. Z myślą o tych, którzy przymierzają się do zakupu nieruchomości przygotowaliśmy naszą konferencję, zapraszając jako prelegentów praktyków z sektora – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech CAPI, organizator eventu.

We Włoszech warto inwestować, również poprzez zakup nieruchomości. Przypomnijmy, że według OECD włoski PKB w tym roku wzrośnie nawet o 5,9%, a w przyszłym ustabilizuje się na poziomie około 4%. Włochy to nadal jedna z największych europejskich gospodarek opartych na produkcji, a innowacyjne systemy wsparcia dla inwestorów zwiększają atrakcyjność tego strategicznie położonego w rejonie Morza śródziemnomorskiego kraju – powiedziała Mec. Zuzanna Brocka, partner kancelarii BPF Tax&Legal Commercialisti e Avvocati, współorganizator spotkania. Mec. Brocka przypomniała, że włoski Krajowy Plan Odbudowy przewiduje wykorzystanie kwoty 248 mld Euro z unijnego Funduszu Odbudowy oraz dofinansowań uzupełniających. Według premiera Mario Draghi, plan ten pomoże zmienić przyszłość włoskich obywateli.

Ta kolejna, niezwykle interesująca inicjatywa Izby Biznesowej we Włoszech CAPI spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, dlatego udostępniamy jej zapis na naszym kanale YouTube.                      Zakup nieruchomości na rynku włoskim dotyczy praktycznie wszystkich przedsiębiorców i inwestorów indywidualnych, którzy decydują się na działalność gospodarczą lub dłuższy pobyt turystyczny we Włoszech. Wymiana informacji dotyczących popytu i ofert jest bezcenna, a porady ekspertów z nami współpracujących pomogą rozeznać się na rynku, prawidłowo ocenić ewentualne okazje i bliżej poznać aspekty prawno-fiskalne nowych inwestycji. Nasza Izba ma za zadanie wspierać polskich inwestorów i ich interesy na terenie Włoch, zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktudodała Agnieszka Barbara Gorzkowska, wice prezes PIBW CAPI.

W trakcie konferencji eksperci z rynku włoskiego przedstawili podstawowe informacje dotyczące prawnego aspektu zakupu nieruchomości, tak komercyjnych jak i do użytku indywidualnego, niektóre z udogodnień inwestycyjnych. Nasi eksperci służą wsparciem i pomocą, prosimy o kontakt z Polską Izbą Biznesową we Włoszech, mail et@capiplit.eu.

Link do konferencji grudniowej SEKTOR NIERUCHOMOŚCI WE WŁOSZECH – CZAS NA INWESTYCJE

Rynek Nieruchomości konferencja CAPI – YouTube