20. edycja targów Marca by BolognaFiere 2024

W dniach 16-17 stycznia odbyły się w Bolonii jedyne włoskie targi w całości poświęcone markom i ich dystrybutorom. Dwudziesta edycja gościła 20 000 odwiedzających, 1 100 wystawców, 24 marki DMO – to wszystko w 7 pawilonach o powierzchni netto 26 000 metrów kwadratowych. O tym, jak ważny to event świadczą choćby znamienicie goście, z premier Włoch Giorgią Meloni na czele. Wraz z nią z uczestnikami targów rozmawiali Francesco Lollobrigida, minister rolnictwa, suwerenności żywnościowej i leśnictwa (tu posłużonoi się kontaktem online), Valentino Valentini, wiceminister ds. przedsiębiorczości i Made in Italy oraz Stefano Bonaccini, prezydent regionu Emilia-Romagna.

Obecni byli również szefowie głównych stowarzyszeń handlowych: Ettore Prandini, prezes Coldiretti, Maria Grazia Mammuccini, prezes FederBio i Nicoletta Maffini, prezes AssoBio.

Jesteśmy naprawdę bardzo zadowoleni z 20. edycji Marca by BolognaFiere. Zainteresowanie tak wystawców jak i profesjonalnych odwiedzających przekroczyło najbardziej optymistyczne oczekiwania   – powiedział Gianpiero Calzolari, prezes BolognaFiere.

Kupcy z 30 krajów mieli spotkania z ponad 1 100 wystawcami tak z Włoch, jak i innych krajów, nie zabrakło też wystawców z Polski. Dużym zainteresowaniem cieszyło się m.in. stoisko BALVITEN, na którym z firmą spotkała się Ewa Trzcińska, prezes Polskiej Izby Biznesowej we Włoszech.

Dla firm mających marki własne i chcących wejść czy rozwijać się na rynku włoskim te targi są doskonałym miejscem na pokazanie się i zdobycie dystrybutora. Nasza Izba jest w stanie w tym pomóc – powiedziała Ewa Trzcińska, prezes PIBW CAPI.

Zgodnie z danymi organizatora, w International Buyers Lounge zorganizowano i zarejestrowano ponad 2 400 spotkań biznesowych między 250 zagranicznymi nabywcami biorącymi udział w wydarzeniu a wystawcami.

Targi zorganizowane we współpracy z ADM – Stowarzyszeniem Nowoczesnej Dystrybucji i pod patronatem Regionu Emilia-Romania i Bolońskiej Izby Handlowej, Marca by BolognaFiere są najważniejszym wydarzeniem na rynku marek własnych, które w 2023 r. odnotowały rekordowy obrót w wysokości 25,4 mld euro, czyli 31,5% obrotów rynku nowoczesnej dystrybucji.

Za rok, w dniach 15-16 stycznia 2025 kolejna edycja eventu Marca by BolognaFiere, będącego miejscem spotkań między włoskimi i międzynarodowymi firmami łańcucha produkcyjnego i nowoczesnymi firmami dystrybucyjnymi.

Zdjęcia: Karolina Quarta, Targi Marca by BolognaFiere